headerphoto
Start

Białe szaleństwo dla każdego

Narty i zmowy wypoczynek - jak się przygotować kondycyjnie i sprzętowo, gdzie można pojechać, aby mieć w miarę pewny śnieg

Kiedy pojawia się pierwszy śnieg, a nawet już z momencie, w którym wieczory zdarzają się coraz chłodniejsze miłośnicy zjeżdżania z dużej wysokości z radością zacierają ręce. Zimowy odpoczynek na nartach bowiem to wspaniała okazja do tego, by dać się ponieść szaleństwom na śniegu, nauczyć się nowych rzeczy i spędzić niezapomniane chwile z najbliższymi. Dla ludzi kochających śnieg i białe szaleństwo można w internecie znaleźć dużo ciekawych serwisów - jak chociażby www.bialeszalenstwo.net.pl. Poza tym widoki z ośnieżonych górskich szczytów są niezapomniane, a radosne wieczory przy pysznych specjałach po aktywnym dniu - nie do przecenienia.

Jak się odpowiednio przygotować przez wyjazdem na stok

Każdorazowo przed rozpoczęciem sezonu trzeba się odpowiednio przygotować, zarówno kondycyjnie, jak i sprzętowo, by móc z radością cieszyć się upragnionym wyjazdem. Z takim podejściem nie będzie trzeba bać się kontuzji, czy nieprzyjemnych zdarzeń, a zjeżdżanie ze stoku będzie prawdziwą przyjemnością. Warto też wcześniej zarezerwować miejsce, bowiem im bliżej sezonu tym ceny będą wyższe, a także trudniej będzie o idealne miejsce.

Parę miesięcy przed wyjazdem, a najpóźniej około dwa miesiące wcześniej należy zadbać o swoją kondycję. Przeprowadzenie tak zwanego treningu przygotowawczego jest absolutną koniecznością, jednakże wcale nie musi to być żmudna praca, a wręcz przeciwnie. Warto zapisać się na takie zajęcia, które sprawiają radość lub zacząć coś trenować w domu. Najważniejsza jest w tym przypadku dyscyplina oraz systematyczność. Trening ten powinien wzmacniać mięśnie, wpływać na równowagę i działać rozciągająco. Idealne okażą się tutaj brzuszki, przysiady na jednej nodze, wymachy czy wykroki. Na początku wystarczy, by ćwiczenia trwały około 20 minut, a później, po czasie około godziny. Dzięki takiemu treningowi można ustrzec się nie tylko zakwasów czy kontuzji, ale i przygotować się na trudniejsze trasy i słabsze warunki pogodowe.

Jeśli zach chodzi o sprzęt trzeba pamiętać o nasmarowaniu nart, wyostrzeniu ich krawędzi oraz odpowiednim wyważeniu i ustawieniu wiązać. Warto też wcześniej dobrać strój lepszej jakości, by mógł rzeczywiście dłużej posłużyć na stoku. Istotna jest również odpowiednia bielizna termoaktywna i dobre rękawice.

W jakie miejsca się wybrać, by nie obawiać się braku śniegu

Idealnymi kierunkami na narty są oczywiście Austria, Włochy czy Francja, bowiem oprócz wspaniałej infrastruktury narciarskiej, niesamowitych tras oraz cudownego przygotowania nigdy nie brakuje tutaj śniegu ani możliwości szusowania. Poza tym można skorzystać z tak zwanej Gwarancji Śniegu, czyli oferty, która sprawia, iż wyjazd na narty na pewno się uda. Jeżeli bowiem jakimś cudem śniegu by nie było - zwracane są koszty.

Jazda na nartach to wspaniały sport, który pokochało miliony osób. To idealna możliwość na spędzenie wymarzonych wczasów, jednakże zawsze warto się do nich odpowiednio przygotować, tak by nie musieć obawiać się przykrych niespodzianek. Odpowiedni trening, sprzęt oraz rezerwacja idealnego miejsca stosunkowo wcześniej sprawi, że miłośnicy szusowania z radością będą mogli oczekiwać na upragniony wyjazd.

Okiem reportera

turystyka

wyprawy

urlop


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany