headerphoto
Start

Marzenie o Tajlandii

Podróżujemy coraz częściej, coraz chętniej i coraz dalej.

Kiedyś bardzo niewielu mogło sobie pozwolić na opuszczenie swojego kraju, jeszcze mniej ludzi miało możliwość przedostatnia się na inny kontynent. Od wielu lat jednak Wschód fascynował Europejczyków. Dziś niewiele się w tym względzie zmieniło. Jeździmy chętnie do Indii, Japonii, Chin. Coraz więcej podróżników decyduje się na podróż do Tajlandii.

Jest to cudowne miejsce, w którym nie tylko poznamy wschodnią kulturę, zwiedzimy zabytki, ale także odkryjemy wiele bajecznych, naturalnych miejsc, w których poczujemy się jak w raju.

Jeśli zamierzasz wybrać się do Tajlandii, powinieneś przede wszystkim zastanowić się nad najbardziej dogodnym terminem takiej wyprawy. Najlepsza pora na wycieczkę do Tajlandii to dla większości okres od marca do czerwca. Jest to nie tylko szczególnie ciepły okres, ale także nie najbardziej obfitujący w turystów. Tych najwięcej jest w Tajlandii od listopada do lutego. Nie warto też odwiedzać kraju w miesiącach od czerwca do października. Są to bowiem sezony deszczowe.

W Tajlandii możemy zwiedzać do woli. Właściwie musielibyśmy spędzić kilka miesięcy, by w zadowalający sposób poznać choćby najważniejsze zabytki Tajlandii. Wiele z nich znajduje się w stolicy kraju - Bangkoku. Podziwiać możemy tam świątynię Wat Traimit, zwaną także Świątynią Złotego Buddy. Warto zobaczyć znajdujące się około 100 km od miasta dawne zabudowania miejscowości Ayutthaya. Znajdziemy tam pozostałości pałacu królewskiego oraz świątyń.

Podczas tego szału zwiedzania nie zapomnijmy jednak także o pięknych terenach naturalnych, których w naszym kraju nie uświadczymy. W Tajlandii znajduje się wiele wartych zobaczenia parków przyrody, w których podziwiać możemy wyjątkowe okazy tamtejszej fauny i flory.

Tajlandia to także raj dla plażowiczów. Przepiękne, pokryte piaskiem wybrzeża dają możliwości uprawiania wielu sportów wodnych. Szczególnie w tym kraju warto pokusić się o zajęcia z nurkowania. Podwodny świat może zachwycić nas jeszcze bardziej niż ten na powierzchni.

Podróż do Tajlandii: Najważniejsze Skarby Syjamu, termin: 10.01.2016 - 24.01.2016.

Okiem reportera

wyprawy

wakacje

urlop


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany