headerphoto
Start

Najsłynniejsze parki wodne w Europie

Wodne szaleństwa to nie tylko domena lata czy ciepłych krajów, w których można liczyć na słońce o każdej porze roku.

Zrelaksować się nad wodą, korzystać z bogactwa zjeżdżalni czy świetnie się bawić wśród licznych rozrywek można także w specjalnie do tego przygotowanych miejscach otwartych niezależnie od tego, czy akurat trwa sezon czy nie. Mowa tu oczywiście o parkach wodnych, których w Europie nie brakuje. Poniżej zaś przedstawione są te najbardziej atrakcyjne i zarazem najsłynniejsze z nich. Po więcej najlepiej zajrzeć na stronę www.parkiwodne.com.pl.

Myśląc o tego rodzaju rozrywkach na pierwsze miejsce zazwyczaj wysuwa się niezwykła Tatralandia. Park ten znajdujący się w Słowacji to największy obiekt tego typu w całej Europie, który otwarty jest dla miłośników wodnych szaleństw cały rok. Można tu korzystać z niesamowitej wyspy piratów z Karaibów, basenu z widokiem na piękne Tatry czy saunowej krainy, czyli Tatra-Therm-Vital. Park jest otwarty do 10 aż do 21, natomiast strefa Wellness od 12 aż do 20. Jeśli chodzi o ceny to wstęp całodniowy dla dzieci poniżej 140 cm wynosi 8 euro, dla wyższych 14 euro, a dla dorosłych 17 euro.

Równie ciekawym obiektem jest znajdujący się w Danii, a dokładniej w Bornholm park wodny Joboland. Nie jest tak ogromny jak Tatralandia, ale jednocześnie potrafi zaskoczyć ilością atrakcji. Na poszukiwaczy wrażeń czeka tu „szalona rzeka”, która ma aż 125 metrów, 5 zjeżdżalni a także kolejka, karuzela oraz liniowy tor przeszkód. Joboland otwarty jest od maja aż do września od godziny 10:30 do 18:30. Dzieci do 3 lat wchodzą bezpłatnie, pozostali zaś płacą za wejście 120 DKK.

Nieco bliższy Polski, a zarazem równie ciekawy jest park wodny Babylon Park, który czeka w Czechach. Dawniej na tym terenie znajdowała się fabryka tekstylna. Obecnie w jednej części kompleksu ulokowany jest park wodny, który kusi ilością atrakcji. Są tu przede wszystkim liczne zjeżdżalnie, jaskinia solna, solarium, masaże oraz baseny, w których woda ma temperaturę 30 stopni Celsjusza. Co ciekawe w miejscu tym odbywają się często imprezy dla naturystów. Park czynny jest codziennie od 10 aż do 22, a w piątki nawet do 23. Dzieci do metra wysokości wchodzą za darmo, do 140 centymetrów za 240 CZK, a reszta płaci 320 CZK.

Będąc w Turcji natomiast warto zajrzeć do Adaland Aquapark, który stanowi jeden z największych parków wodnych na świecie! Miejsce to kusi aż 20 zjeżdżalniami, która mają przeróżne kształty i nachylenie, a także delfinarium, basenem ze sztuczną falą oraz SeaParkiem z możliwością nurkowania pośród rafy koralowej. Obiekt jest otwarty od maja aż do października w godzinach 10-18. Dzieci do lat 9 płacą za wstęp 13 euro, powyżej 9 lat - 20 euro, tak jak i dorośli.

Do najsłynniejszych parków wodnych Europy można zaliczyć bez wątpienia również Port Aventura, który znajduje się w Hiszpanii. Dzieli się on na dwie części -Cribe Aquatic Park oraz Port Aventura Park. W pierwszym z nich czekają wielkie pontony, w których można wejść nawet w szóstkę oraz El Torrente - strumień pełen atrakcji. W Porcie Aventura Park zaś znajduje się aż 5 krain - Dziki Zachód, Chiny, rejon Śródziemnomorski, Meksyk oraz Polinezja. Cały obiekt jest otwarty od kwietnia do października.

Okiem reportera

turystyka

wyprawy

urlop


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany