headerphoto
Start

Narty za granicą

Nadeszła kalendarzowa zima, święta Bożego Narodzenia za pasem, a przed nami planowanie narciarskich wyjazdów.

Jaki kierunek obrać w tym roku, aby aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu osiągnęło nowy poziom? Jeżeli chodzi o narty Austria jest krajem obfitującym w ośrodki narciarskie z trasami o różnym poziomie trudności. 
Jednym z najpopularniejszych zagłębi jest Zillertal - malownicza osada położona w niedalekiej odległości od Innsbrucku. Wyjazdy na narty do Austrii to dobra alternatywa dla rodzin z dziećmi, które chciałby poszaleć w czasie zimowej przerwy w szkole. Jeżeli chodzi o noclegi w Zillertal (dostępne tutaj: http://www.narty-austria.pl/mayrhofen.html ) nie musisz się o nic obawiać - najlepsze oferty można wyłapać na popularnych stronach internetowych zajmujących się bookingiem pokoi. 
Warto jednak zabrać się do poszukiwania jak najszybciej, ponieważ sezon tuż tuż, a co z tym związane - pokoje w hotelach znikają jak świeże bułeczki. Skąd tak duża popularność zagranicznych ośrodków narciarskich? Jest to zupełnie nowy poziom jazdy, stoki są kilkakrotnie dłuższe niż w Polsce, komfort jazdy znacznie wzrasta, a kolejek do wyciągów brak. Samo przygotowanie tras do najwyższy kaliber, niestety w naszym kraju jeszcze długo nie będzie możliwości pojeżdżenia w naprawdę dobrych warunkach. 
Ponadto ceny - wyjazd za granicę nie musi być wcale znacznie droższy niż pobyt w polskich górach, a ceny karnetów są równie wysokie na terenie naszego kraju jak i za granicą. Koszt wyjazdów jest więc porównywalny, ale poziom tras zupełnie inny. Niezapomniane są również widoki, które oferują nam Alpy, dlatego jeżeli ktoś nigdy nie był w tej części świata - powinien wybrać się koniecznie.

Okiem reportera

narty

austria

zima

noclegi

zillertal


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany